Nejlepší ve světě mini

Sony je společností, která už dlouhá léta nabízí svým zákazníkům jen to nejlepší. K posledním zařízením, které byly jak jinak špičkové vždy vyrobili i mini zařízení, které se jinak jmenovalo i Compact. Předchůdci modelu o kterém dnes budeme hovořit se jmenovali Sony Xperia Z1 Compact a Sony Xperia Z3 Compact. Na rozdíl od některých společností firma Sony vždy vybaví své mini verze stejnými komponentami jakož i ty zvětšené. Proto si zákazník může vybrat zda chce verzi ve větších rozměrech nebo menší, ale o nic horší. Po dvou jmenovaných zařízeních přišel na trh loni model Sony Xperia Z5 Compact, který stojí za to, abychom mu věnovali pozornost.

Když porovnáme vzhled předchůdce tohoto modelu s tím současným velký rozdíl nenajdeme, displej má pořád 4,7 palce, barevnou LED diodu na oznámení, stereo reproduktory.Výrobce si dal záležet na samotné vnější ochraně zařízení. Displej je zapuštěn do zařízení a hrany kolem zařízení mírně vystupují, čili při ukládání mobilu displejem dolů je menší šance poškrábání. Zadní strana je pokryta matnou vrstvou, která je vůči škrábancům také odolná.

Boky telefonu si také zaslouží naši pozornost. Nachází se tam tlačítko regulace hlasitosti, tlačítko spouštění fotoaparátu a v neposlední řadě tlačítko zapínání a odemčení, které dostalo nový vzhled. Je mírně zapuštěné, většího rozsahu a ploché. Výhoda, která se v tomto tlačítku skrývá je čtení otisků prstů.Na bocích ještě můžeme najít 3,5 mm audio jack, microUSB konektor. Skryté jsou sloty pro nánosy a paměťovou kartu microSD. Na zadní straně se ukrývá čočka fotoaparátu, která je kryta kovovým rámečkem v okolí a je mírně zapuštěná, čili podobně jako displej je chráněna proti poškrábání. Nachází se tam také LED blesk.

Toto zařízení je opravdu špičkové a promakané doplněné o mnoho funkcí a vymožeností, které jistě uvítáte. Cena zařízení je sice vyšší, ale určitě to bude stát zato.