Starší pán

Huawei P8 lite se stal vlajkovou lodí modelu P8 v dubnu minulého roku. Už to je sice dříve, ale tento model je pořád dostupný a myslím, že pořád stojí za zmínku, pokud hledáte cenově přijatelný, dvojsimkový luxusní telefon. V těchto dnech jeho cena již klesla proto ho klidně můžete koupit i za cenu 160 € co se týče eshopů.

První co můžeme u tohoto mobilu říct je jeho luxusní a elegantní design. Dotyk s ním je hodně příjemný a jeho držení celkem pohodlné. Na první pohled větší, no štíhlý a opravdu lehký model. Je dostupný ve více barvách a to například černý, bílý nebo zlatý.Displej 5 palců. Displej sice není FullHD, no alespoň to zbytečně nevybíjí baterku. Pod displejem se nachází samozřejmě značka, Huawei. Na pravé straně najdeme tlačítka hlasitosti, tlačítko na odblokování a prostory pro vložení dvou sim karet. Namísto vložení druhé simkarty si ale můžeme zvolit paměťovou kartu.

Zadní fotoaparát se může pochlubit rozlišením 10 megapixelů. Při poměru stran dosáhneme kvalitu až 13 mexapixelů. Fotoaparát patří k těm lepším v této cenové třídě. Možnosti nastavení fotoaparátu je nespočetně. Při fotografování selfí si můžete zvolit možnost zdokonalení obličeje, to znamená retušování.Mezi výhody tohoto zařízení patří zejména cena, dostatečný výkon. Pro mnohé bude výhodou i spuštění fotoaparátu stisknutím tlačítka hlasitosti, dostupnost spodní lišty i při zamčené obrazovce a časová osa na oznamovacím panelu.

Mezi nevýhody můžeme zařadit příliš lesklý displej, chybějící tradiční menu, pozdní reakce automatického regulátoru jasu. Pro některé může působit zadní část zařízení vyrobená z plastu příliš levně.Při této ceně v jaké je toto zařízení dostupné jsou nevýhody zcela zanedbatelné a pokud patříte mezi náročnější no Váš rozpočet není moc vysoký toto zařízení se může stát Vaším věrným přítelem a společníkem.