Jaké vylepšení můžeme očekávat s příchodem nových iPadů?

Pokud delší dobu sledujete novinky ze světa Apple, pak jistě víte, že se s každou generací design zařízení nemění. Výjimkou nejsou ani iPady, a proto poslední výraznou designovou změnu přinesl iPad Air. Od té doby se změn dočkala jen funkcionalita zařízení, ale hlavní parametry jako rozmístění prvků a celkový vzhled zůstávají stejné. Jednou za čas se ale vše mění a to se dotkne i iPadů. Není tajemstvím, že právě u nich by k těmto změnám mělo dojít již letos.
Nejnovější zprávy přináší analytik Ming-Chi Kuo, který se již dlouhodobě zabývá předpovídáním vylepšení ve světě technologií a v Applu má důvěryhodné zdroje. Ve své nejnovější zprávě zveřejnil, že tento rok by jsme se měli do

kat tří modelů iPadů. Kromě aktualizovaného iPadu Pro s 12,9 “úhlopříčkou a nově i TrueTone displejem se ale hlavní změny dotknou jeho menších” bratrů “. Světlo světa spatří nový iPad s úhlopříčkou displeje mezi 10 “až 10,5”. S největší pravděpodobností si zachová rozměry současné generace, čímž dojde k razantnímu zmenšení rámečků obklopujících displej.

Pokud Apple zachová svou starou tradici, nové iPady bude pohánět procesor s označením A10X, a tedy mírně vylepšená verze procesoru použitého v iPhone 7, u které se mohl kvůli lepším energetickým vlastnostem iPadu navýšit takt. Procesor má opět vyrobit společnost TSMC. Posledním tentokrát opět představeným iPadem má být kousek s 9,7 “displejem, tedy stejnou úhlopříčkou, jakou mají současně nabízené iPady Air 2 a menší Pro. Opět by měl mít kompaktnější rámečky, ale i úspornější procesor A9.