BlackBerry ukázalo nový model Mercury

Snad každý zná společnost BlackBerry, která se mimo jiné zabývá i vývojem smartponů pro byznys sféru. Kvůli tomuto specifickému zaměření obsahovaly až donedávna všechna zařízení hardwarovou qwerty klávesnici. BB se ale rozhodlo jít s dobou, a proto nabídlo modely, u kterých si uživatelé musí vystačit s dotykovým displejem. Zdálo se, že hardwarová klávesnice patří minulosti. Opak je ale pravdou.

Nový model Mercury obsahuje kromě velkého 4,7 “displeje i plnohodnotnou hardwarovou qwerty klávesnici. Pokud se Vám zdá úhlopříčka displeje příliš malá, je to jen pocit. Stejně velký panel totiž najdeme například i u iPhonu 7. Jelikož klávesnice není výsuvná, ale nachází se bezprostředně pod displejem, výsledná velikost zařízení je o něco větší. Vzhledem k netradičnímu poměru stran je rozlišení displeje 1 620 x 1 080 pixelů. Panel je tak hodně jemný a i přesto, že zařízení zatím nebylo oficiálně představeno a kompletní vlastnosti nejsou k dispozici, dá se říci, že jde o kvalitní displej.

Klávesnice několika prvky připomíná oblíbený model Passport. Novinka sice neobsahuje vlastní operační systém od BlackBarry, ale Android, ale i přesto jsme se dočkali funkčního touchpadu přímo na klávesnici. Může to představovat zajímavou metodu vstupu v případě, že nechcete využívat dotek a potřebujete přesnější nebo rychle zamířit na nějakou z položek prostředí. Mezi displejem a klávesnicí je umístěna i klasická trojice kapacitních Android tlačítek. Velkou zajímavostí je i číteka otisků zabudovaná přímo do klávesy mezerníku.

Zpracování kombinuje kovové prvky se zadní pogumovanou stranou kvůli lepšímu úchytu. V praxi tedy zařízení nebude v ruce klouzat a překážku v používání nevytvoří ani tloušťka 8mm. V hardwarové výbavě najdeme 3GB RAM a 32GB úložiště. Softwarový základ tvoří nejnovější Android 7.0 nugát s vylepšenou ochranou a DTEK. Potěší i přítomnost nového USB-C konektoru. Zajímavostí specifickou pro BlackBerry je programovatelné tlačítko, které může uživatel nastavit podle vlastních preferencí. Designéři ho umístili na boní stranu. K oficiálnímu představení BlackBerry Mercury dojde v únoru.