New Balance RunIQ: Intel procesor už i v hodinkách

Společnost New Balance zaměřena na prodej obuvi a sportovního příslušenství ve spolupráci s Intelem představila nové inteligentní hodinky RuinIQ. Zdá se, že systém Android Wear se konečně rozjíždí a kromě rostoucí popularity u ostatních výrobců jsme se ho dočkali i zde.

Podobně jako v jiných případech, i společnost New Balance se rozhodla vsadit na osvědčený design s kulatým displejem, připomínající běžné “hloupé” hodinky, jaké dodnes používá většina lidí. Díky tomu na zápěstí působí přirozeným dojmem a také v případě častějšího užívání tolik nekřičí. Displej má 1,39 “úhlopříčku a panel využívá technologii AMOLED. Znamená to, že čitelnost na přímém slunečním světle bude výborná a displej nebude majitele hodinek nijak limitovat. Konstrukce kombinuje odolné kovové prvky s pryžovými, které zabrání poškození v důsledku nárazů u sportovních aktivit. Na boční straně najdeme bezprostředně vedle sebe trojici tlačítek. Kromě klasických Android Wear systémových tlačítek tedy přibylo i funkční, které má sloužit k stopnutí okruhu u různých aktivit.

Vzhledem ke spolupráci s Intelem je ale největší zajímavostí hardwarová výbava. Uvnitř se totiž nachází procesor Intel Atom Z34XX, který v jiných zařízeních obsluhuje i plnohodnotný Windows 10 bez nejmenších problémů. Vzhledem k zbytečnosti tohoto výkonu je ale hodně pravděpodobné, že jde o podtaktovanou verzi. Kromě něj nechybí ani 512MB RAM a 4GB interní úložiště. Ve spodní části je umístěn senzor srdečního tepu. Spojení se smartphonem probíhá tradičně prostřednictvím Bluetooth a Wi-Fi. Během normálního používání baterie vydrží až celý den, pokud ale spustíte GPS, hodnota razantně klesne na 5 hodin.

K dispozici budou dva barevné varianty – černý a šedý. Cena byla stanovena na 299 dolarů. Systém předobjednávek je aktivní již nyní, zda se hodinky objeví prostřednictvím oficiální distribuce na našem trhu je však sporné. K prvním majitelům se dostanou začátkem února.