Nezaradené

Budoucnost bez rámečků?

Budoucnost bez rámečků?

Jaké jsou ale výhody a nevýhody bezrámečkového displeje při běžném používání? Jednou s oblastí, na kterou je potřeba se zaměřit je bezpečnost. Už s příchodem unibody konstrukcí se odolnost smartphonů zhoršila, protože energie z pádu při pevné konstrukci automaticky odvede do nejkřehčí části, kterou je displej a dotykové sklo. Následkem toho se křehké sklo nebo panel rozbije a zároveň tím mnohdy znefunkční i digitizér, a sice možnost použít dotek. O to méně bude chráněn displej v případě, že nebude obklopen rámeky.

Na druhou stranu jsou v současnosti displej a dotykové sklo slepené a v případě poškození je vzájemná výměna nutností, ať už se poškodí jen sklo nebo obě součásti.Možná se ptáte, kde je sluchátko. Výrobce ho skryl pod vrchní hranu. Z testů vyplývá, že zvuk je o něco horší, než u běžných řešení, ovšem ucho můžete přiložit kamkoli ve vrchní části displeje a zvuk se nezmění. Dalším zajímavým řešením je umístění spodní kamery na spodní hranu. Při použití je možné otočit smartphone naopak, díky čemuž ji nepřekryjete rukou. To ale bohužel neplatí u zbytku prostředí a to je velká škoda. Tlačítka na straně bez rámečků by v tomto případě vycentrovali obsah na střed a řešení by dávalo větší smysl. Na druhou stranu, proč Xiaomi neuvedlo mobil zcela bez rámečků? Odpověď je jednoduchá. Se současnou technologií to není možné. Displej totiž potřebuje napájení podlouhlým flexem, který pokračuje až za hranici zobrazovače. Technicky tak displej zabírá celou přední stranu, avšak totéž neplatí o zobrazovací části. Podobnou situaci si můžete všimnout například u hodinek Moto 360.

Není pro každého

Pro výrobu konstrukce nebyly použity tradičmateriály jako kov a plast, ale ojedinělá keramika. Ta je náročná na zpracování, a kvůli tomu Xiaomi nezvládne pokrýt potřeby světového trhu, jaké by si vyžádal komerční prodej. Nejde tedy o vlajkovou loď, ale spíše o zajímavost, kterou nemůže a nebude mít každý. Keramika se při výrobě musí nahřát na vysokou teplotu, a proto bude vyrobeno pouze 10 tisíc kusů měsíčně. Přesto bychom se ale měli dočkat příjezdu na Slovenský trh. Jaký má keramická konstrukce smysl? Její přítomnost umožnila vytvoření lesklé zadní strany, která je ale odolná vůči poškrábání a prasklinám, na rozdíl od Xpérií nebo iPhone 7 Jet Black.

Nadstandardní hardware

V prémiovém smartphone, jakým Xiaomi Mi MIX určitě je asi nepřekvapí přítomnost Snapdragonu 821 se

tveřicí jader na taktu 2,35GHz. Jde o jeden z nejlepších mobilních procesorů současnosti. Doplňuje ho 4GB RAM a v případě volby speciální zlaté edice má operační paměť kapacitu až 6GB. Výkon bude tedy aktuální i několik let v budoucnosti. V závislosti na konfiguraci si zájemci mohou zvolit i velikost úložiště, 128 nebo 256GB. Tento neuvěřitelný hardware napájí velká 4 400mAh baterie. V další výbavě nechybí ani 16MPx fotoaparát, LTE, Bluetooth 4.2, USB-C či senzor tečky otisků prstů na zadní straně.

Cena za základní konfiguraci byla stanovena na 516 dolarů. Za zlaté prvky, 6GB RAM a 256GB úložiště si připlatíte až na 590 dolarů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *